Jak ustawić filtr antyspamowy?

  1. Otwieramy Ustawienia przyciskiem ustawienia ,na czarnym pasku, na górze strony.
  2. Wybieramy z ustawień, lewym klawiszem myszy,  Antyspam.

ustawienia antyspam

 

  1. Po prawej stronie od wskazanych ustawień pojawi się menu Antyspamu. Ustawienia wartości można zmienić po kliknięciu we właściwym  polu, skasowaniu starej wartości i wstawieniu nowej. Automatycznie po zakończeniu edycji wstawiany jest przecinek wraz z dwoma pozycjami po nim. Uzyskany poziom punktów powoduje odpowiednie działanie filtru antyspamowego. Wprowadzone wartości w poszczególnych polach powinny być rosnące od Poziomu dodania nagłówków do Poziomu odrzucenia wiadomości.

antyspam

 

  1. Zalecane poziomy ustawień dla oznaczenia wiadomości: wysoki stopień filtrowania- przedział punktowy 5-7 (blokuje również czasem wiadomości nie będące spamem);  średni stopień filtrowania- przedział punktowy 7-10;  niski stopień filtrowania- przedział punktowy  10-15 (sporadycznie uznaje wiadomości za spam). Wybór wartości należy do użytkownika. Można ustawić wartości niższe i wyższe od wskazanych. Zależnie od tego ile wiadomości zostało oznaczonych niesłusznie za spam można później zmodyfikować ustawienia.

 

poziom antyspam

 

5.   Na koniec należy wcisnąć przycisk Zapisz. Otrzymana poczta będzie teraz filtrowana zgodnie z nowymi ustawieniami.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...