Jak skonfigurować konto pocztowe w programie Thunderbird?

1.   Uruchamiamy program Thunderbird. Jeśli jest to pierwsze uruchomienie programu to pojawi się okno powitalne, czy chcemy utworzyć nowe konto e-mail w podanych serwisach. Klikamy na Pomiń i użyj istniejącego adresu e-mail.

Okno powitalne

 

2.   Jeśli nie pojawi się powyższe okno to mamy możliwość skorzystania z menu podręcznego. Klikamy prawym na Lokalne foldery, a następnie na dole listy na Ustawienia.

Thunderbird podaj dane

3.   Następnie klikamy na listę rozwijaną Operacje na dole okna. Wybieramy Dodaj konfigurację konta pocztowego.

4.   Wprowadzamy dane użytkownika. W kolejności od góry nazwa jaka ma się wyświetlać w polu Od. Następnie nasz adres e-mail, na końcu hasło używane do logowania się do poczty. Klikamy przycisk Kontynuuj.

5.   Konfigurujemy konto. Jeśli pojawi się okno z prośbą o ponowne podanie danych logowania to wciskamy Anuluj. Powinniśmy ujrzeć okno takie jak poniżej.  Zatwierdzamy domyślną konfigurację przyciskiem Gotowe.

6.   Możemy kliknąć przycisk Konfiguracja ręczna by wprowadzić własne ustawienia połaczenia, tak jak podano w przykładzie poniżej:

7.   Pocztę odbieramy, jeśli nie została pobrana automatycznie na skrzynkę pocztową, poprzez kliknięcie prawym przyciskiem na adresie e-mail konta i wybraniu z listy Pobierz wiadomości.

 

 

8. Klikamy przycisk OK. Możemy się już cieszyć pocztą za pomocą programu Thunderbird.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...