Jak wgrać plik na mDysk?

  1. Na początku logujemy się na konto w mDysku. Ukazuje się zawartość głównego katalogu. Wgrać plik możemy w tym miejscu lub do odpowiedniego podkatalogu. Podkatalog otwieramy dwukrotnie na nim klikając.

foldery

 

2.  Jeśli chcemy dodać plik z naszego dysku możemy postąpić na dwa sposoby. Pierwszym jest kliknięcie przycisku „upload" w katalogu, w którym chcemy umieścić plik. Na górnym pasku jest pokazana ścieżka od katalogu głównego, przez podkatalogi do naszego katalogu, w którym chcemy umieścić plik.

sciezka pliku

3.   Otworzy się okno, w którym wyszukujemy właściwy plik. Zatwierdzamy wybór poprzez wciśnięcie Otwórz.

Otworz plik

4.   Drugim sposobem jest proste zaznaczenie pliku (poprzez wciśnięcie i przytrzymanie lewego klawisza myszy) i przeciągnięcie go na obszar roboczy mDysku. Dodany plik jest od razu widoczny na liście plików. UWAGA Ta możliwość może nie być dostępna w starszych wersjach przeglądarek.

Ikona strzałki do wgrywania plików znajduje się również w zakładce Dokumenty. Służy ona do wgrywania dokumentów .odt lub .txt.

wgrywanie dokumentow tekstowych

 

5.   Podczas wgrywania nowego pliku sprawdzana jest zawartość katalogu pod kątem obecności plików o tej samej nazwie. W przypadku wykrycia konfliktu pojawia się okienko, w którym mamy do wyboru dwa pliki: po lewej wgrywany po prawej obecnie znajdujący się w katalogu. Wybieramy kwadrat przy właściwym pliku,a następnie Kontynuuj. W przypadku wciśnięcia Anuluj lub wybraniu starszego pliku nie zostaną wprowadzone żadne zmiany. Jeżeli wgrany plik jest nowszy od obecnego to starszy plik staje się poprzednią wersją pliku dostępną w menu.

 

 

wybierz wersję pliku

 

Aktualną nową wersję pliku można udostępniać, pobierać itd.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...