Blokowanie kłopotliwych użytkowników

Tagi: użytkownika,

Blokowanie kłopotliwych użytkowników

Usunięcie konta kłopotliwego użytkownika nie jest najlepszą metodą rozwiązania problemu. Lepiej zablokować konto takiego użytkownika. To rozwiązanie jest lepsze z dwóch powodów.

 

Po pierwsze - jest tymczasowe: blokadę konta można w każdym momencie usuną. Po drugie - utrudnia ponowną rejestrację. Jeśli w zasadach rejestracji wymagamy niepowtarzalnego adresu poczty elektronicznej, założenie kolejnego konta będzie wymagało podania innego niż poprzednio adresu.

Blokowanie dostępu

  1. Z rozwijanego menu zaplecza wybierz pozycję Witryna - Uzytkownicy lub kliknij ikonę skrótu Użytkownicy. 

           

  1. Zlokalizuj użytkownika sprawiającego kłopoty, np. wpisz fragment nazwy własnej, nazwy użytkownika (loginu) lub adresu e-mail w polu filtra po lewej stronie, tuż pod tytułem i naciśnij Idź.    
  2. Zaznacz uzytkownika, umieszczając fiszkę w polu wyboru obok jego nazwy.

            

  1. W przyborniku w prawym górnym rogu naciśnij przycisk Dostosuj.

              

  1. W pierwszej sekcji po lewej stronie ekranu, w dolnej części zaznacz pole opcji Tak obok Zablokuj konto.

         

  1. Nacisniej w przyborniku przycisk Zapisz.

          

  1. Widoczna będzie ikona X w czerwonym kółeczku w kolumnie Włączone.

Dodatkowe sposoby blokowania

Dodatkiem do tej prostej metody blokowania są rozszerzenia dostępne na http://extensions.joomla.org/, które pozwalają blokować np. adres IP. Można również blokować użytkowników na poziomie serwera - jesli administrator pozwala korzystać (a zwykle pozwala) z plików .htaccess.

Działania prawne

W przypadku uciązliwych, a zwłaszcze przestępczych zachowań użytkowników, konieczne może być podjęcie odpowiednich kroków prawnych. Skonsultuj się w takich przypadkach z przedstawicielem organów ścigania albo adwokatem.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...